Kaip sukurti forumą

Kas yra klientų forumas?

Forumas – tai internetinė diskusijų vieta, kurioje vartotojai gali vesti pokalbius skelbiamais pranešimais. Kitaip tariant, klientų forumas yra vartotojų arba bendruomenės forumas. Iš esmės tai vieta, kurioje įmonės klientai gali bendrauti tarpusavyje arba ieškoti reikiamos informacijos. Be to, jie gali užduoti ir atsakyti vieni kitiems į klausimus bei dalytis savo žiniomis. Pavyzdžiui, naudingais patarimais ir gudrybėmis, įžvalgomis, geriausios praktikos pavyzdžiais, naudojimo atvejais ir asmenine patirtimi, susijusia su įmonės produktais ar paslaugomis.

Kaip sukurti forumą klientams?

Daugelis aptarnavmo skyriams skirtos programinės įrangos teikėjų į savo klientų savitarnos portalus įtraukia bendruomenės forumus. Todėl nereikia ieškoti atskirų įrankių. Sukurti klientams skirtą forumą paprastai užtenka kelių paprastų žingsnių. Tam nereikia jokių techninių įgūdžių ar specialių žinių.

Norėdami per „LiveAgent“ sistemą sukurti forumą klientams, turite pereiti į klientų savitarnos portalą. Čia rasite forumą. Po to tiesiog įveskite pavadinimą ir nuspręskite, ar tai vidinis, ar viešasis forumas. Pateikite aprašymą, įtraukite atitinkamus raktinius žodžius SEO optimizavimui ir pasirinkite skyrių, atsakingą už forumo įrašų tvarkymą.

Vidiniai forumai skirti įmonės darbuotojams. Tuo tarpu viešieji forumai matomi visiems. Tačiau norėdami užduoti klausimus arba atsakyti į juos, naudotojai turi būti prisijungę. Jūsų klientų portale užsiregistravusieji galės matyti siūlomus forumus tiesiai pagrindiniame puslapyje. Atidarę forumą, jie gali prisijungti prie diskusijos arba užduoti naują klausimą.

Kiekvienas forumo įrašas, nesvarbu, ar tai būtų naujas klausimas, ar komentaras bet kuria tema, automatiškai paverčiamas bilietu. Todėl jis bus rodomas agento skydelyje tarp kitų bilietų. Kai tik reikia ir tinkama, agentai gali įsitraukti į diskusiją. Jie gali pateikti naudingos informacijos ir atsakyti į klausimus, į kuriuos negalėjo atsakyti kiti forumo naudotojai. 

Pasirinkus konkretų skyrių forumo valdymui, bilietai bus priskirti atitinkamiems darbuotojams. Taigi į klientų klausimus atsakys tik tinkamiausias žinias, patirtį ir kompetenciją turintys agentai. Taip užtikrinama, kad bus dalijamasi tinkama informacija ir į ją bus atsakyta laiku ir veiksmingai.

5 pagrindiniai klientų bendruomenės forumo privalumai

Klientų bendruomenės forumas yra daugiau nei tik logiškas savitarnos paslaugų teikimo pratęsimas. Nors klientų forumas vis dar laikomas ne būtinybe, o „malonia“ funkcija, apgalvotai jį valdant, jis gali turėti labai stiprų teigiamą poveikį. Pavyzdžiui, jis gali pasitarnauti naudotojų įsitraukimui, klientų pasitenkinimui, lojalumui prekės ženklui ir net produktų inovacijoms. Štai keletas pagrindinių privalumų, kuriuos duoda firminio klientų bendruomenės forumo įdiegimas savitarnos portale: 

1. Klientų įsitraukimo palengvinimas

Jei klientų dalyvavimas yra svarbi jūsų strategijos dalis, bendruomenės forumas gali būti veiksminga pagalbinė priemonė. Jame klientai gali dalytis savo įdomia patirtimi. Tai jie gali daryti ne tik su jūsų įmone, bet ir su kitais bendruomenės nariais. Suteikdami klientams galimybę kurti temas ir vesti diskusijas su kitais naudotojais, suteikiate jiems įsitraukimo ir reikšmingumo jausmą. 

Be to, jei jūsų produktas yra labai lengvai konfigūruojamas, lankstus ir pritaikomas, klientai tikrai įvertins galimybę naršyti forume ir pamatyti, kaip kiti jį naudoja. Tai iš tikrųjų gali padėti jiems atrasti sprendimus, kurie iš pradžių galėjo pasirodyti neakivaizdūs, ir rasti veiksmingesnių būdų, kaip pasiekti geresnių rezultatų naudojant jūsų gaminį.

2. Savitarnos paslaugų tobulinimas

Jūsų aptarnavimo agentai arba klientai gali atsakyti į dažniausiai užduodamus klausimus bendruomenės forume. Taip tiesiogiai sukuriama naudotojų vystoma žinių bazė. Todėl joje gausu informacijos, kuri gali padėti kitiems – ypač naujiems klientams, kurie dar tik pradeda naudotis jūsų produktais. Kai kurie jūsų ilgalaikiai lojalūs klientai gali netgi noriai tapti nuolatiniais forumo dalyviais. Jie gali pamilti dalytis savo gerąja patirtimi ir patarimais temomis, kuriose jie yra ekspertai. Taip sukuriamas ilgalaikis naudingas šaltinis daugeliui klientų vienu metu. Tai taip pat gali padėti sutaupyti jūsų aptarnavimo agentų laiko.

3. Esamo turinio optimizavimas

Labai svarbu stebėti, ką klientai aptarinėja bendruomenės forume. Tai gali padėti įmonėms geriau suprasti klientų problemas ir rūpesčius. Jie suteikia puikią galimybę patobulinti esamą turinį, įtraukiant labiausiai klientus dominančias temas. Be to, jei klientai nuolat užduoda klausimus ir kalba apie problemas, kurios jau aptartos jūsų žinių straipsniuose, vadinasi, turinys nesuteikia išsamios ir pakankamai aiškios informacijos. Tai reiškia, kad turinys turi būti tobulinamas ir atitinkamai koreguojamas.

4. Produkto tobulinimo skatinimas

Stebėdamos klientų pokalbius bendruomenės forume, įmonės gali atrasti daug idėjų ir neįkainojamų duomenų. Tai vertinga ne tik jų klientų aptarnavimo skyriui, bet ir produktų komandoms. Aptardami įmonės produktus ar paslaugas, klientai netiesiogiai teikia grįžtamąjį ryšį, dalijasi savo idėjomis, požiūriais ir patirtimi. Tai gali padėti įmonėms įgyti įžvalgų apie produktų kūrimą. Taip pat ir imtis veiksmų, susijusių su patobulinimais, kurių siekia jų klientai.

5. Klientų pokalbių sekimas

Vienaip ar kitaip, klientai apie prekių ženklus ir jų produktus kalba internete. Ne visos įmonės sugeba veiksmingai stebėti ir reaguoti į šiuos paminėjimus. Pavyzdžiui, socialiniuose tinkluose, trečiųjų šalių forumuose ar kitose vietose, kurias aptikti sunkiau ar net neįmanoma. Suteikdamos klientams bendruomenės forumą, kuriame jie gali diskutuoti, įmonės gali sekti, ką klientai kalba. Taigi, gali įsitraukti į šiuos pokalbius ir laiku pasiūlyti pagalbą ar patarimą, kai to reikia.

Atraskite patys

Žinios yra svarbios, bet tik tada, kai jos pritaikomos praktiškai. Sukurkite forumą savo klientams „LiveAgent“ sistemos viduje.

https://www.youtube.com/watch?v=hESlAVnF8G4

Try out LiveAgent for FREE

Handle all customer inquiries from one interface. Start improving your customer service with a 14-day free trial right away!

{ “@context”: “https://schema.org”, “@type”: “FAQPage”, “mainEntity”: [{ “@type”: “Question”, “name”: “Kas yra klientų forumas?”, “acceptedAnswer”: { “@type”: “Answer”, “text”: “Klientų forumas kitais žodžiais yra vartotojų arba bendruomenės forumas. Tai vieta, kurioje įmonės klientai gali bendrauti vieni su kitais arba ieškoti svarbios informacijos.” } }, { “@type”: “Question”, “name”: “Kaip galima patobulinti produktą?”, “acceptedAnswer”: { “@type”: “Answer”, “text”: “Jūsų įmonė gali tobulinti produktą stebėdama klientų pokalbius bendruomenės forume. Taip įmonės gali rasti daug idėjų ir neįkainojamų duomenų. Tai vertinga ne tik jų klientų aptarnavimo skyriui, bet ir produktų komandoms.” } }, { “@type”: “Question”, “name”: “Kiek kainuoja sukurti forumą?”, “acceptedAnswer”: { “@type”: “Answer”, “text”: “Forumas paprastai yra platesnės aptarnavimo skyriaus programinės įrangos dalis. „LiveAgent“ yra aptarnavimo skyriaus programinė įranga, kuri siūlo nemokamą paskyrą visiems laikams, kurioje, be kitų privalumų, yra klientų forumas.” } }] }
Grįžti į Akademiją Susikurkite NEMOKAMĄ paskyrą

Mūsų svetainėje naudojami slapukai. Tęsdami, suteikiate mums leidimą patalpinti slapukus, kaip aprašyta mūsų privatumo ir slapukų politika.