Išbandyti
 • Academy
 • Nemokama žinių bazės programinė įranga

Nemokama žinių bazės programinė įranga

Dažnai pasitaikantis šiuolaikinių įmonių iššūkis yra bendravimo su klientais valdymas, o taip pat vidinio bendravimo, tarp skirtingų skyrių ir komandų, gerinimas.

Naujos technologijos sparčiai auga. Dokumentacijos standartai tapo neatsiejama kiekvienos sveikos organizacijos dalimi. Visa įmonė turi laikytis vieningų procesų, vykdyti veiklą tomis pačiomis sąlygomis ir visus savo svarbiausius išteklius laikyti vienoje vietoje. Šie ištekliai turi būti prieinami visiems autorizuotiems atstovams.

Siekiant padėti verslui įveikti šį svarbū iššūkį, gimė žinių bazės idėja. Šis sprendimas veikia kaip patikimos informacijos šaltinis, skirtas organizacijai ir jos klientams. Bet kurie procesai gali būti valdomi ar dokumentuojami iį Žinių Bazės. Pavyzdžiui, viskas, pradedant produkto reikalavimais ir baigiant susitikimo minutėmis.

Klientai dažnai pageidauja patys nepriklausomai rasti atsakymus į savo problemas. Jie linkę naudotis techninės pagalbos atstovais tik kaip paskutine išeitimi. Atsižvelgiant į tai, tokiems žmonėms yra būtina suteikti išteklius, kurie padėtų išspręsti jų problemas.

Iš esmės, 53% internetu besinaudojančių suaugusių žmonių yra linkę apleisti savo internetu pateiktus užsakymus, jei jie negali greitai ir nepriklausomai surasti atsakymo į savo klausimą (Forrester).

Dėl šios priežasties, žinių bazė, nesvarbu ar ji būtų mokama, ar nemokama žinių bazės sistema, yra kiekvienos organizacijos, norinčios teikti geriausią įmanomą klientų patirtį, esminis elementas. Augimo stadijoje esančioms įmonėms tai turėtų būti dar didesnis prioritetas. Nemokamo žinių bazės įrankio taikymas turi svarią įtaką klientų patirčiai, klientų pasitenkinimui ir galų gale, pačiai įmonei.

Žinių Bazė – Kas tai yra?

Žinių bazė yra speciali duomenų bazė, kuri suteikia įmonės informacijos valdymo galimybę. Žinių bazės programinė įranga leidžia įmonei skaitmeniniu būdu rinkti, tvarkyti ir atkurti su organizacija ir jos procesais susijusią informaciją.

Žinių bazė yra centralizuota informacijos saugykla, priklausanti nuo jos įgyvendinimui naudojamo sprendimo. Ji siūlo įvairias informacijos rinkimo ir skleidimo klientams funkcijas.

Bendrai, žinių bazė, nepriklausomai ar ji yra sukurta naudojant nemokamą žinių bazės programinę įrangą, ar mokamą sprendimą, yra labiau dinaminis šaltinis, nei statinis informacijos rinkinys. Ją gali redaguoti vadovai ar klientų aptarnavimo agentai. Taip pat iš išorės, ją gali kurti klientai, vartotojai ar bendruomenės nariai, dalyvaujantys klientų forumo diskusijose.

Šiais laikais, klientai vis labiau vykdo aktyvų bendravimą su prekės ženklais. Remiantis Forrester duomenimis, 81% suaugusiųjų, kurie naudojasi internetu, atsakymų į savo klausimus yra ieškoję žinių bazėse arba DUK puslapiuose.

nemokama žinių bazės sistema - LiveAgent

Nemokamas žinių bazės įrankis veikia kaip informacijos, apie įvairius tam tikro produkto ar paslaugos aspektus, šaltinis. Tai veikia kaip sprendimas įvairioms techninėms problemoms, įrankių ataskaitose nurodytoms klaidoms, vadovams, pažengusiųjų vadovams, sistemos atnaujinimų aprašymams ir pan. Dėl to, klientai gali dar efektyviau naudotis produktais ar paslaugomis. Jiems nebereikia pasikliauti tik technine pagalba ar klientų aptarnavimo atstovais.

Kaip veikia Žinių Bazės Programinė Įranga?

Žinių bazės programinės įrangos esmė yra dalintis ir saugoti bendrą surinktą patirtį ir žinias. Kitas jos tikslas yra pristatyti ir apibūdinti visas organizacijoje naudojamas technikas, procesus ir operacijas.

Žinių bazė padeda klientams ir vartotojams suteikti greitą, dažnai pasitaikančių problemų sprendimą. Naudojant intuityvų WYSIWYG redaktorių, šis sprendimas padeda užfiksuoti, tvarkyti ir skelbti naudingą informaciją bei padaryti ją prieinamą vartotojams, komandoms ir klientams.

Geriausiai vertinama nemokama žinių bazės sistema įmonėms suteikia įrankių rinkinį. Toliau, įmonės gali savo nuožiūra kurti savo nuosavą vidinį portalą ir jį koreguoti atsižvelgdamos į suinteresuotų šalių poreikius. Tokie sprendimai supaprastina daugelį užduočių, tokių kaip žinių saugyklų, kategorijų ir straipsnių kūrimas, žinių išsaugojimas ir komandos produktyvumo didinimas. Jos taip pat užtikrina straipsnių saugumą, kurio galima pasiekti dėl koreguojamos prieigos pagal vartotojų grupes, funkcijas ir departamentus.

Visuose patikimuose sprendimuose straipsnius galima kurti iš komponentų, tokių kaip darbo eiga, bei incidentų ir problemų valdymo.

Patikimas paieškos mechanizmas leidžia vartotojams greitai rasti žinių bazėje egzistuojančius atsakymus. Tai sutaupo labai daug laiko. Priešingu atveju, agentai turėtų gaišti laiką atsakinėdami į elementarius klausimus. Papildomu laiku agentai turi daugiau galimybių padėti klientams išspręsti sudėtingesnes problemas.

Knowledge Base / Customer Portal Demo | LiveAgent

Būtinosios geriausiai vertinamos nemokamos žinių bazės programinės įrangos ypatybės

Kaip jau buvo minėta aukščiau, rinkoje egzistuoja dešimtys žinių bazės sistemų. Tačiau, kaip ir visais atvejais, yra keletas patikimų sprendimų ir tokių, kurie neatitiks jūsų lūkesčių. Kaip juos atskirti?

Renkantis žinių bazės programinę įrangą, net jei tai ir yra nemokamas žinių bazės įrankis, įsitikinkite, kad ją naudojant, galite atlikti šiuos veiksmus:

 • Kurti bei tvarkyti straipsnius, kurie teikia efektyvius atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus.
 • Palaiko straipsnių kūrimą kita kalba ir turinį pateikia laikantis vartotojo nustatymų.
 • Nesudėtingas paruošimo procesas.
 • Dalintis žiniomis skirtinguose savitarnos portaluose, pagal poreikį pritaikytuose kiekvienam vartotojui.
 • Duomenų bazėje valdyti atskirus straipsnius pagal dalykus, departamentus, produktus ir žymas.
 • Suteikiamas nuosavas teksto redaktorius, toks kaip LiveAgent WYSIWYG redaktorius. Jo pagalba galėsite formatuoti straipsnius laikantis organizacijos standartų. 
Priedas straipsniuose - Redaguoti straipsnį

 • Kurti ir pritaikyti žinių bazę pagal kiekvieno įmonės prekės ženklo gaires.
 • Palaikyti turinio atnaujinimą ir aktualumą, naudojant straipsnio peržiūros procesą su patvirtinimo stadija.
 • Valdyti straipsnių saugumą suteikiant galimybę juos peržiūrėti, redaguoti ar neįtraukti.
 • Integruoti su kitais tos pačios įmonės siūlomais sprendimais, pavyzdžiui, kaip tai daro LiveAgent.
 • Naudojant žymas, jums leidžia kurti ir valdyti Wiki ir su jais susijusius puslapius.
 • Suteikia įspėjimus aplikacijoje.
 • Leidžia el. paštu išsiųsti pakvietimus komandos nariams.
 • Priskirti skirtingus vaidmenis ir leidimus darbuotojams.
 • Naudojant komentarus, vartotojams leidžiama vykdyti diskusiją.
 • Įgalinti vartotojus ir klientus rašyti savo įrašus, kad galėtų vieni kitiems padėti.
 • Pateikia daugkartinius puslapių šablonus.
 • Turi efektyvų žinių bazės paieškos variklį.

Nemokamo žinių bazės įrankio naudojimo privalumai 

Tinkamai naudojama ir gerai sukurta nemokama žinių bazės sistema gali ženkliai pagerinti klientų aptarnavimo agentų efektyvumą ir daryti teigiamą įtaką klientų pasitenkinimo lygiui.

Žinių bazės taikymo privalumus galima išskirti į dvi grupes – verslo privalumus ir kliento privalumus, kurie yra išvardinti žemiau.

Kliento privalumai:

 • Greitesnis sprendimo laikas.
 • Pagalba prieinama 24/7.
 • Vartotojai gali patys rasti atsakymus, į savo klausimus.
 • Sprendimas atitinka kliento poreikius.

Verslo privalumai:

 • Pagalba neprisijungus gali būti teikiama už sąlyginai žemą kainą.
 • Gali būti pasiūlytas patikimas klientų aptarnavimas ir rūpestis.
 • Vidinė žinių bazė – dalijimasis įmonės viduje.

Pakalbėkime apie šešis nemokamos žinių bazės programinės įrangos (arba mokamos versijos) taikymo privalumus.

1. Tikslios informacijos teikimas, klientų problemų sprendimui

Gerai suformuota ir teisingai prižiūrima žinių bazė padidina efektyvumo lygį ir sumažina laiką, praleistą ieškant sprendimų klientų pateiktoms užklausoms. Optimizavus, viską galima rasti per kelias sekundes. Jūsų klientai taip pat galės ieškoti atsakymų į savo klausimus, naudodami konkrečias kategorijas ar filtrus. Tai pagreitins jų problemų sprendimą ir pagerins suvokimą, apie jūsų teikiamas paslaugas.

2. Efektyvus ir paprastas būdas padėti klientui žingsnis po žingsnio

Paprastumas klientams ir aptarnavimo agentams palengvina pasikartojančios problemos sprendimo būdo suradimą. Gali kilti idėja sukurti platų savitarnos kategorijų turinį, tačiau tokia praktika dažniausiai būna klaidinga. Viename žinių bazės straipsnyje apibūdinus sudėtingus aspektus arba juos pažymėjus tomis pačiomis žymomis, daržniausiai klientams tampa sunkiau ir painiau greitai išspręsti savo problemas.

Nemokamame žinių bazės įrankyje naudoti nuoseklų ir lengvai suprantamą rašymo stilių yra naudinga, nes:

 • Padėsite klientui žingsnis po žingsnio.
 • Išvengsite techninio žargono naudojimo
 • Priversite klientą jaustis prisirišusiu prie jūsų prekės ženklo ar produkto.

3. Nuolat renkami klientų atsiliepimai

Efektyvus jūsų produkto ar paslaugos gerinimo būdas yra kasdienis klientų atsiliepimų rinkimas ir įsiklausymas į juos. Norėdami tai padaryti, jūs turėtumėte remtis duomenų baze, kuri buvo sukurta iš šių vartotojų pasidalintos informacijos. Tačiau kaip gauti kliento atsiliepimą?

Tai nėra raketų mokslas. Atsakymas slypi paprasčiausiai užduodant klientams klausimą, ką jie apie tai mano. Tai yra įžvalgus metodas, kurį galite taikyti:

 • Stebint kliento portale (kuris yra bet kurios patikimos žinių bazės dalis) publikuotus įrašus
 • Klausimai ir Atsakymai (DUK)
 • Internetinėse apklausose elektroniniu paštu arba internetiniais pokalbiais.

Apklausų elektroniniai laiškai turėtų būti siunčiami su įdomia ir akį traukiančia temos eilute, kuri pritraukia ir išlaiko skaitovo dėmesį, bei padidina atsiliepimo gavimo tikimybę.

O tada, raktai į sėkmę yra:
 • Tinkamai panaudoti surinktą informaciją.
 • Pritaikyti žinių bazę užtikrinant klientų pasitenkinimą.

4. Dėmesys į kliento prioritetus

Pagalbos operacijos turi būti strategijos, kuria siekiama efektyvaus santykių su klientais valdymo ir palaikymo, dalis.

Įgalinant nuspėjimo analitines priemones, galima:
 • Remiantis klientų užklausomis analizuoti tendencijas.
 • Numatyti vartotojų poreikius ir norus.
 • Realiuoju laiku suteikti praktišką informaciją ir paslaugas.

5. “Know-how” strategija, siekiant pateikti nuoseklius, gerai išvystytos klientų aptarnavimo komandos atsakymus

Žinių bazėje turi būti pateiktas strateginis, išsamus ir supaprastintas turinys, kad klientai galėtų nesudėtingai rasti ieškomą informaciją.

Duomenų bazėje patariama vengti didelių informacijos kiekių kaupimo, nes greičiausiai, tai bus tik laiko švaistymas. Dalijimasis svarbia informacija gali pagerinti jūsų techninės pagalbos paslaugų efektyvumą, o ne tik atitraukti skaitytojų dėmesį. Jei savitarnos turinys yra gerai suskirstytas, kiekvienam vartotojui jis yra lengviau prieinamas. Be to, jis prisideda formuojant suvokimą apie jūsų įmonę, kaip gerą paslaugų teikėją.

Patikima nemokama žinių bazės programinė įranga jums turėtų suteikti galimybę atlikti analizę, kuri padėtų nustatyti esamas tendencijas. Stebėkite, ko dažniausiai ieško klientai. Naudodamiesi šia funkcija, jūs galite atnaujinti pateiktą informaciją ir optimizuoti rezultatus, kad galėtumėte klientams pateikti jų ieškomus sprendimus. Šios strategijos naudojimas jums suteikia naudą, kuri padidina efektyvumą ir sėkmingai įgyvendina išskirtinį ir nuoseklų klientų aptarnavimą.

Nemokama žinių bazės programinė įranga: Geriausios praktikos

Žinių bazės kūrimas, net ir naudojant nemokamą žinių bazės sistemą, dažniausiai yra nesudėtinga užduotis. Tačiau, ypatingai pradedantiesiems, jums gali prireikti keletos patarimų, kurie palengvins jūsų pradžią. Žemiau pateikiama keletas geriausių praktikų, kurias taikydami galėsite sukurti pažangią žinių bazės sistemą.

Išlaikykite paprastumą

Idealiu atveju, žinių bazė turėtų būti kuriama pasitelkus gerai apmokytų agentų komandos patirtį. Tačiau atkreipkite dėmesį, kad ne visi, kurie pasieks ir naudosis savitarnos duomenų baze, bus ekspertai. Taigi, jūs turite užtikrinti, kad terminologija būtų apibrėžta naudojant aiškią ir paprastą kalbą.

Priskirkite informacijai prioritetą

Būtų puiku, jei visas savo organizacijos žinias galėtumėte sukaupti vienoje žnių bazėje. Tačiau turite atsižvelgi į duomenų, kuriuos reikėtų valdyti, apimtį. Dažniausiai, tokios didelės apimties bazės sukūrimas yra neįmanomas. Dėl to, atsižvelgiant į dažniausiai pasitaikančias kliento užklausas, patariama saugomai informacijai suteikti prioritetus. Tokiu būdu jūs galėsite sukurti žinių bazę panaudojant vien tik naudingą informaciją.

Suteikite savo komandai tinkamus įrankius

Kiekvienoje įmonėje, žinių bazės charakteristikos gali būti skirtingos. Netvarkingas informacijos kaupimas gali sukelti sumaištį. Norėdami palaikyti informacijos tvarką ir aktualumą, turėtumėte kurti ir automatizuoti savo žinių bazę naudodami tam pritaikytą programinę įrangą, siūlančią patikimas funkcijas. Tokiu būdu, visoje savo organizacijoje, jūs galėsite nesudėtingai užtikrinti centralizuotą prieigą prie žinių.

Kaip išsirinkti geriausią nemokamą žinių bazės programinę įrangą

Savo įmonei renkantis best nemokamą žinių bazės programinę įrangą, turėtumėte atkreipti dėmesį į šiuos veiksnius:

 • Kiek klientų užklausų jūsų įmonė sulaukia kiekvieną dieną?
 • Ar klientai užduoda pasikartojančius klausimus?
 • Kaip klientai / vartotojai praneša apie sudėtingas problemas?
 • Ar jūs galėsite priskirti vieną arba du įmonės darbuotojus, kurie galėtų valdyti žinių bazės turinį?
 • Ar jūs jau turite žinių bazei tinkamų straipsnių?

Remdamiesi savo atsakymais ir naudodamiesi “Google” paieška, atllikite rinkos tyrimą. Kitas pasirinkimas yra kreiptis į programinės įrangos apžvalgų svetaines, kuriose galite rasti sau tinkamiausią sprendimą. Geriausiai įvertinta nemokama žinių bazės programinė įranga siūlo išeitį visų dydžių ir visų pramonės šakų įmonėms. Viskas priklauso nuo jūsų apsibrėžtų prioritetų ir planuojamo biudžeto. Net ir naudojant nemokamą žinių bazės sistemą.

Atraskite patys

Žinios yra svarbu, tačiau tik tada, kai jas pritaikote praktikoje. Išbandykite viską ką išmokote mūsų akademijoje tiesiai LiveAgent.

LiveAgent 2021 | Better Customer Service Starts Today

Try out LiveAgent for FREE

Handle all customer inquiries from one interface. Start improving your customer service with a 14-day free trial right away!

FREE TRIAL
{ “@context”: “https://schema.org”, “@type”: “FAQPage”, “mainEntity”: [{ “@type”: “Question”, “name”: “Kas yra žinių bazė?”, “acceptedAnswer”: { “@type”: “Answer”, “text”: “Žinių bazė yra centralizuota informacijos saugykla, kuri priklauso nuo jos įgyvendinimui naudojamo sprendimo. Ji siūlo įvairias funkcijas, pritaikytas informacijos rinkimui ir skleidimui kitiems vartotojams.” } }, { “@type”: “Question”, “name”: “Kokie yra nauda klientui, naudotis žinių bazės įrankiu?”, “acceptedAnswer”: { “@type”: “Answer”, “text”: “Klientų nauda, susijusi su žinių bazės naudojimu apima greitą sprendimo laiką, 24/7 teikiamą pagalbą ir kliento poreikių atitikimą.” } }, { “@type”: “Question”, “name”: “Kaip veikia Žinių Bazės Programinė Įranga?”, “acceptedAnswer”: { “@type”: “Answer”, “text”: “Žinių bazės programinė įranga yra skirta kolektyvinės patirties ir žinių kaupimui ir dalijimuisi. Joje taip pat pristatomos ir apibūdinamos visos organizacijoje naudojamos technikos, procesai ir operacijos.” } }] }
Back to Academy Create account for FREE

Our website uses cookies. By continuing we assume your permission to deploy cookies as detailed in our privacy and cookies policy.